Od 1.7. do 4.7. proběhlo soustředění pro členy gymnastiky Dobříš. Do jihočeské metropole vyrazilo celkem 24 dětí a 3 trenéři a to již v sobotu po obědě, aby se odpoledne mohlo začít se cvičením. Nejprve se děti seznámily s plně vybavenou tělocvičnou. Pro nejmladší gymnastky byla dopadová jáma velkou radostí.

Děti cvičily každý den 6 hodin. Týmy se střídaly na několika nářadích: kladina, hrazda, prostná + airtrack, přeskok, bradla, skoky do dopadové jámy. Každodenní cvičení, snaha, naučení se a zvládnutí nových prvků se cenilo body, každý pro svůj tým.

Kromě gymnastiky si také dívky měly možnost vyzkoušet trénink baletu s profesionální baletkou a trenérkou. Trénovalo a jezdilo se také na všem co má kolečka. Na dráhu podél řeky jsme jezdily na bruslích, koloběžkách a kolech a někdo dojel až ke zmrzlině. :)

Za odměnu nás večer čekalo hudební vystoupení na řece v centru města. Zatančily jsme si v parku a vyřádily se na hřišti.

Celé soustředění pak provázela týmová hra na téma: Jaro, Léto, Podzim, Zima. Každý den jedno roční období a hry na body.

Soustředění bylo zároveň vhodnou příležitostí k vyzkoušení si řadu nových prvků a pro nejmladší žákyně společné cvičení se staršími motivací.

Děti si soustředění užily a již se těší na září, až jim opět začnou v tělocvičně tréninky.